Kurum Kültürü ihsangunes 5 Aralık 2021

Dr.Fatih SOMUNCU – Estetik ve Sağlıklı Yaşam Kliniği , her şeyden önce hasta memnuniyetini esas alır. Bu nedenle para kazanmak kliniğimizin öncelikli amacı değildir. Kliniğimiz, hasta memnuniyetine ve kaliteye yatırım yapmaktadır. Kısa vadeli , yalnızca günü kurtarmak için değil, uzun vadeli bir bakış açısına sahip olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz. İnsan hayatta ne yaparsa yapsın , iyi hissetmek için yapar. Para kazanmak, çalışmak, eğitim almak, yemek yemek , alışveriş yapmak, uyumak, spor yapmak gibi hayata ilişkin bütün aktiviteler insanın kendisini iyi hissetmesi içindir. Kliniğimize gelen herkesin iyi hissetmesi bizim öncelikli hedefimizdir. Bu hedefe yönelik olarak , personellerimizi seçerken dahi enerjisi yüksek, iyi niyetli insanlardan seçiyoruz. Bu amaca yönelik olarak kullandığımız tüm ürünleri kalite esasına göre belirliyoruz. Kliniğimizde hastalarımıza sunduğumuz ikramlar, seçtiğimiz müzikler ve kokular, tavır ve davranışlar her şey samimiyet ve kalite esasına göre belirlenmektedir. Bütün amacımız kliniğimize gelen her misafirimize güzel bir deneyim yaşatmaktır.

Çalışanlarımız mutlu olmalıdır ki , misafirlerimiz mutlu olsunlar. Bu yüzden klinik çalışanları işe alınırken çok hassas süreçlerden geçirilmektedir. Psikolojik analizlere tabii tutulmaktadır. İşe alınan personelimizin işini rahat ve mutlu bir şekilde yapması için hemen her şey hesaplanmaktadır. Bu güne kadar bu hedefi yakaladığımız için , her personelimiz, bizim ailemizin bir parçası olmaktan dolayı çok mutlu olarak çalışmaktadır. İş disiplininden kopmadan ve suistimallere meydan vermeden çalışanlarımızın her türlü insani hakkına saygı göstermekteyiz. Personellerimizin tamamı sigortalı resmi olarak çalışmaktadır. Çalışanlarımızın yasal hakları sonuna kadar korunmaktadır. Çalışanlarımıza empatik bir yaklaşım ile davranılmaktadır. Tekrarlayan personel eğitimleri ile süreçlerdeki kalite ve hasta güvenliği sürekli attırılmaktadır.

Kliniğimizde hijyen ve dezenfeksiyon her şeyden önce gelmektedir. Hijyen ve dezenfeksiyonu maksimum düzeyde sağlamak için hiçbir masraftan kaçınılmamaktadır. Hem medikal işlemler sırasında hem de klinik temizliğinde azami özen gösterilmektedir.

Klinik işletme mantığında ‘Never Ending Improvement ‘ veya Japon kültürünün ‘Kaizen’ felsefesi esas alınmaktadır. Aklın , bilimin, teknolojinin, mantığın ve sevgi kültürünün ışığında hareket edilmektedir. Hizmet süreçleri sürekli gözden geçirilerek sürekli iyileştirilmektedir.

Hizmetlerimiz sırasında kullandığımız tüm ürünler ülkemizde tescilli yasal ürünlerdir. Kaçak ucuz malzemeler asla kliniğimizde kullanılmamaktadır. Yeni çıkan ürünler ve teknolojik cihazlar imkanlarımız ölçüsünde hızlı bir şekilde pratik uygulamalarımıza yansıtılmaktadır. Çok kar etmek değil , memnun etmek temel hedefimizdir.

Hastalarımıza yaklaşımımız güven , sevgi ve şefkat temelli bir yaklaşımdır. Hastalarımıza öncelikle zarar vermemek en temel önceliğimizdir. Hizmetlerimizi sunarken kaliteden ödün vermeden en güvenli yöntemler seçilmektedir.

İlham aldığımız değerler şunlardır ;

Empati , sevgi, şefkat, kalite , memnuniyet ve güven.