Randevuya Gelirken ihsangunes 5 Aralık 2021

RANDEVUNUZA GELİRKEN AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUSULARA DİKKAT ETMENİZİ ÖNERİRİZ

  1. Randevu saatinizden en az 30 dakika önce randevu yerinde bulunmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sekreterlikte muayene öncesi kayıt işlemleri yapılacaktır.
  2. Kliniğe girmeden HES kodunuz sorulacağı için randevuya gelmeden HES koduınuzu hazırlamanızı rica ederiz.
  3. Randevunuza gelirken mutlaka daha önce yaptırmış olduğunuz tüm tetkik ve tahlilleri yanınızda getirmenizi önemle hatırlatırız. Ayrıca doktorunuz, sürekli kullandığınız ilaçlarınızı da görmek isteyecektir.
  4. Randevunuza geldiğinizde  medikal estetik işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız, 1 hafta önceden aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlarınızı  kesmeniz işlem sırasında kanama riskini azaltır. Ayrıca yeşil çay, omega 3, ginko biloba, zencefil, zerdeçal, ıhlamur, kırmızıbiber, üzüm çekirdeği, papatya ve tarçının taze  baharat formları ya da bitki çayı formları gibi  bitkisel takviyelerin de kanama riskini arttırdığını hatırlatmak isteriz.
  5. Her hangi bir işlem yaptıracaklar ise kadın hastalarımızın,  menstruasyon (regl) dönemlerinde muayeneye gelmemeleri uygun olur. Çünkü bu dönemde ağrı algısı çok artmaktadır ve hastaların ağrıya toleransı çok düşük olabilmektedir.
  6. Muayeneye gelirken, muayene ve işlem sırasında rahat hareket etmek için mümkün olduğu kadar rahat kıyafetlerin  giyilmesi daha  uygun olur.

Bu husulara dikkat ettiğiniz için teşekkür ederiz.